Mermerciler seslerini daha iyi duyurabilmek için dernek kuruyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 88 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Antalya’nın Finike ilçesinde mermer işletmecileri seslerini daha iyi duyurabilmek için dernek

Mermerciler seslerini daha iyi duyurabilmek için dernek kuruyor
ANTALYA (CİHAN)- Antalya’nın Finike ilçesinde mermer işletmecileri seslerini daha iyi duyurabilmek için dernek kuruyor. Son zamanlarda basında çıkan olumsuz haberler üzerine harekete geçen işletmeciler mermer işletmecilerini dernek çatısı altında toplamayı düşünüyor. Belli aralıklarla da basının karşısına çıkıp sektördeki faaliyetleriyle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Son zamanlarda mermer ocaklarıyla ilgili basında çıkan haberler Finike’deki mermer işletmecilerini kenetledi. Gerçeği yansıtmayan bilgilerden dert yanan işletmeciler, seslerini daha güçlü duyurmak ve sektörden ekmek yiyen diğer işletmecilerle ilişkileri daha sıcak tutabilmek için dernek kuracak.

Onur Mermer, Finike Mermer, Adalya ve Portsan firma yöneticileri basının karşısına çıktı. Son zamanlarda ulusal ve mahalli basında çıkan haberlerden duydukları rahatsızlığı dile getiren işletme sahiplerinden Onur Mermer’in sahibi Selahattin Onur aynı zamanda Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makineleri Üreticileri Birliği’nin (TÜMMER) Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor. TÜMMER Başkanı Onur, “Son zamanlarda basında çıkan gerçeği yansıtmayan bilgiler bizi çok üzdü. Bizim doğaya zarar verdiğimiz söyleniyor. Mermer çıkartırken sadece su ve elmas kullanılıyor. Doğaya karşı duyarlıyız. Bize ne izin verildiyse onu yapıyoruz. Rezervi biten ocaklarda da rehabilite çalışması yapıyoruz. 130 dönüm yere fidan diktik. Finike’de binde 3’te madencilik yapılıyor. Bir de dinamit patlattığımız söyleniyor. Dinamit patlatılırsa oradan sağlıklı taş çıkartılamaz. Biz taşı blok şeklinde çıkartıyoruz.” dedi.

Portsan firmasının sahibi Süleyman Aksoy da şunları söyledi:
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x