Sanko 55’inci yetkli servis şubesini Mardin’de açtı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 175 kez okundu

MARDİN (CİHAN)- Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş, Mardin’de 55’inci yetkili servisi ve

Sanko 55'inci yetkli servis şubesini Mardin'de açtı
MARDİN (CİHAN)- Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş, Mardin’de 55’inci yetkili servisi ve MTS araç markası şubesini törenle açtı.

Mardin Merkez İstasyon semtinde bulunan Sanayi Sitesi'nde, iş adamı Mehmet Demir tarafından açılan Sanko Makine MTS yetkili servis şubesinin açılışına Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş İmalat Makinaları Satış ve Pazarlama Direktörü Aydın Karlı, Mardin Bölge Sorumlusu Gökhan Elmas, Satış Sorumlusu Mahmut Taş, Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam, iş adamları ve sanayi sitesi esnafı katıldı.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam, bu tür yatırımların, Mardin’in kalkınmasında önemli bir rol aldığını belirterek, Sanko gibi, Türkiye’nin sayılı holdingi burada yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etti. Kendisinin de belediyeye Sanko’dan bir iş makinası aldığını ifade eden Sağlam, “Sanko’nun ürettiği araçlar tamamen yerli üründür. Çok sağlam bir ürün, kendilerinden memnunuz. Yatırımlarını Mardin’e yönlendirmelerini bekliyoruz. Yetkili servisin Mardin’de açılmasından dolayı da kendilerini kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş İmalat Makinaları Satış ve Pazarlama Direktörü Aydın Karlı ise Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş olarak, yetkili servis ve MTS araç markası 55’inci şubesini Mardin’de açtıklarını söyledi. Karlı, ”Mardin, son yıllarda sanayi ve inşaat alanında önemli gelişmelerin yaşandığı kentlerden bir tanesidir. Sanko bünyesinde yerli üretim olan MTS araçlarının, bugün 37 ülkeye ihracatı yapılmaktadır. Tamamen yerli ürün olan araçlarımızın teknik servis ve yedek parça konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bu yatırımları Mardin’de açmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Açılıştan sonra Sanko Makine Pazarlama ve Ticaret A.Ş İmalat Makinaları Satış ve Pazarlama Direktörü Aydın Karlı, Sanko Mardin Makine yetkili servis temsilcisi Ahmet Demir’e, yetkili olduğuna dair sertifikayı teslim etti.CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x