‘Altın bilezikli’ ustalar geliyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 146 kez okundu

ADANA (CİHAN)- <br/><br/>Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) bünyesinde ‘Özel Meslek Lisesi’

‘Altın bilezikli' ustalar geliyor
ADANA (CİHAN)-

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) bünyesinde ‘Özel Meslek Lisesi’ açılacak. Özel Erkan Eğitim Kurumları tarafından inşaatı üstlenen lise için kayıtlar başladı. Türkiye’de ilk defa eğitimin ilk 2 yılı okulda, geriye kalan 2 yılı da fabrikada uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı ile birlikte faaliyete girmesi beklenen; ‘Özel Meslek Lisesi’ ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Özel Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu, 56 derslik ve bin 300 öğrenci kapasitesine sahip okulda ilk etapta elektrik, elektronik, tekstil, makine ve kimya bölümlerinin bulunacağını söyledi. Hatipoğlu, okulun aynı zamanda da iş garantili olduğunun altını çizdi.

Okulu tercih edenler arasından seçilen öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacağı kaydeden Hatipoğlu, “Okulumuz, yüzde 100 devlet destekli ve ücretsiz bir eğitim kurumu olacak. Burada ne istediğini bilen çocuklar eğitim-öğretim görecek. Okulumuzdan mezun olduklarında işletmeler, bu çocukları almak için adeta birbirleri ile yarışacak” ifadesini kullandı.

ARANAN ÇOCUKLAR
Okuldan mezun olan öğrencilerin istihdam edilecekleri işletmelere de çeşitli avantajlar sağlanacağının altını çizen Hatipoğlu, öğrencilerin 2 yıl sigorta muafiyetinden yararlanacağı belirterek, “Bu yüzden öğrencilerimiz ‘aranan çocuklar’ olacak” yorumunda bulundu. Hatipoğlu, meslek lisesine sadece 8. sınıf öğrencilerinin başvurabileceğini, bu konuda Erkan Eğitim Kurumları Şubeleri ile Erkan Koleji’ne başvuruda bulunabileceğini dile getirdi.

SBS PUANI ÖNEMLİ
Başvuruda bulunan öğrencilerin, burada bir teste tabi tutulacağını, yapılacak müracaat ve resmi kayıt işlemlerinin ardından da öğrencileri, SBS’de alacakları puanlara göre yerleştireceklerini anlatan Serdar Hatipoğlu, şu anda ön kayıtların yapıldığını ve 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı için de 400 öğrenci alacaklarını ve okulun da 4 yıllık bir eğitimi kapsadığını ifade etti.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x