Ankara'daki çifte saldırıyla ilgili operasyon: 9 gözaltı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 148 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi’ne düzenlenen saldırıyla ilgili Terörle

Ankara'daki çifte saldırıyla ilgili operasyon: 9 gözaltı
ANKARA (CİHAN)- Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi’ne düzenlenen saldırıyla ilgili Terörle Mücadele Ekipleri (TEM) tarafından olayın faillerini yakalamak için gerçekleştirilen operasyonda örgüt üyesi olduğu öne sürülen 9 kişi gözaltına alındı. Ankara Haklar Derneği’nde yapılan aramalar sonucunda ise çok sayıda belge ve dokümana el konuldu.

    İl Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri sabahın erken saatlerinde özel harekât polisleri, çevik kuvvet ekipleri ve helikopter desteğiyle 14 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Bu adreslerde geçtiğimiz gün Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi’ne düzenlenen saldırının failleri olduğu öne sürüldü. Baskında örgüt üyesi olduğu öne sürülen 9 kişi gözaltına alındı.

    ANKARA HAKLAR DERNEĞİ'NDEKİ ARAMALARDA ÇOK SAYIDA DÖKÜMANA EL KONULDU

    Mamak’ta bulunan Ankara Haklar Derneği ile İdil Can Kültür Merkezi baskın yapılan adresler arasında yer aldı. Operasyon kapsamında kilitli bulunan Ankara Haklar Derneği’nin kapısı kırılıp içeri girildi. Erken saatlerde başlayan arama, saat 10.30 sıralarında son buldu. Aramalarda bazı belge ve dokümanlara el konuldu. Ele geçirilen dokümanlar polis aracına taşındı. Aramaların ardından emniyet güçleri hasar gören demir parmaklığı onardı. Çağrılan bir camcı da kırılan camın yerine yenisini taktı. Ekipler daha sonra derneğin kapısını kilitleyip, elde ettikleri belgelerle birlikte buradan ayrıldı. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x