Suudi Arabistan Adalet Bakanlığı heyeti Beypazarı'nı gezdi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 201 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden bir grup hakim Ankara'nın Beypazarı ilçesine geldi.

Suudi Arabistan Adalet Bakanlığı heyeti Beypazarı'nı gezdi
ANKARA (CİHAN)- Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden bir grup hakim Ankara'nın Beypazarı ilçesine geldi. İlçeyi gezen Suudlu hakimler Beypazarı'nı çok beğendi.

Türkiye’nin yargı alanındaki tecrübelerinden istifade etmek üzere, Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün misafiri olarak Türkiye’ye gelen Suudlu yargı heyeti Beypazarı’nı gezdi.
Mubasher bin Mohammed Al-Gharman’ın başkanlığındaki Suudi Arabistan Krallığı Yüksek Yargı Kurulu üyesi 30 kişilik gruba Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Beypazarı Başsavcısı Veli Karabacak ev sahipliği yaptı.

Tarihi çarşıyı gezen Suudi Arabistanlı heyet, Taş Mektep’te Beypazarı’nın yöresel lezzetleri tarhana çorbası, kuzu etli Beypazarı Güveci, yaprak sarması, cimcik, patlıcan, biber ve lahan dolması, 80 katlı baklava ve sebze yemeklerinden oluşan menüyü çok beğendi.

Yemek sonrası Alaaddin Sokak, Tarihi Beypazarı Evleri ve Beypazarı Tarih ve Kültür Evi Müzesi'ni gezen Arabistanlı heyet gezi sırasında bol bol fotoğraf ve video çekti. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in makamında çay ikram edilen Riyadlı Hakimler, Özalp’e kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, Beypazarı’na hayran kaldıklarını belirttiler. Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’te kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ve her zaman beklediklerini ifade etti.

Heyettekiler son olarak Beypazarı Gümüşçüler çarşısından hediyelik telkari alışverişi yaparak Beypazarı’ndan ayrıldılar.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x