Allah’ın Sadık Kulu, Dünya TV’de Kürtçe yayınlanacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 412 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- 83 yıllık ömrünü, iman ve Kur’an hizmetine adamış olan Bediüzzaman Said

Allah'ın Sadık Kulu, Dünya TV'de Kürtçe yayınlanacak
GAZİANTEP (CİHAN)- 83 yıllık ömrünü, iman ve Kur’an hizmetine adamış olan Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin Barla hayatını konu alan 'Allah’ın Sadık Kulu-Barla' filmi vefatının yıldönümü dolayısıyla Dünya TV’de ekrana geliyor.

Allah’ın Sadık Kulu-Barla 23 Mart Cumartesi saat 19:00’da Kürtçe ve Türkçe dil seçenekleriyle TV'de ilk kez Dünya TV’de yayınlanacak. Filmde Barla’ya sürgün olarak geldikten sonra çile, ızdırap ve yokluk dolu yıllar ile Bediüzzaman Said Nursi'nin kendine inanan bir kaç insanla milletin ve topyekun insanlığın imanını kurtarma adına ortaya koyduğu gayret anlatılıyor.

Samanyolu Yayın Grubu bünyesinde güçlü bir ekip tarafından hazırlanan film, televizyonlarda ilk defa ekrana geliyor. Senaryosunu Rıdvan Kızıltepe’nin öncülüğünde bir ekip tarafından hazırlanan Allah’ın Sadık Kulu-Barla'nın yönetmenliğini ise Esin Orhan yaptı. Gerçeğe en uygun animasyon tekniği 'motion capture' ile çekilen Türkiye’nin en uzun animasyon filmi olan Allah’ın Sadık Kulu 3,5 yıllık bir emeğin ürünü. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x