Down Sendromlular isimlerini taşıyan 120 ağaç dikti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 93 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Dört Mevsim Çevre Parkı içinde oluşturulan ormana, 120

Down Sendromlular isimlerini taşıyan 120 ağaç dikti
ANKARA (CİHAN)- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Dört Mevsim Çevre Parkı içinde oluşturulan ormana, 120 Down Sendromlu çocuk ve genç, 120 çam fidanı dikti.

    Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği şenlikte, 12 farklı il ve KKTC’den gelen 120 Down Sendromlu çocuk ve genç, ömürleri boyunca isimlerini taşıyacak olan ağaçları toprakla buluşturdu.

    Ağaç dikme etkinliğine, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül’ün yanı sıra; KKTC Milletvekili Turgay Avcı, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Kırıkkale Milletvekili Şenol Gürşan, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva ve çok sayıda davetli katıldı.

    Etkinlikte bir konuşma yapan Hatice Akgül, insanlara belirli günlerinde verilecek en güzel hediyenin dikilecek bir fidan olduğunu belirterek, “Down Sendromlu 120 çocuğumuz ve gencimizle park içinde oluşturduğumuz ormana 120 adet çam ağacı diktik. Ağaç dikme şenliğimizde her bir çocuğumuzun bir fidanı toprakla buluştururken, yaşanılan heyecana tanıklık etmek de bizim için mutluluk verici.” dedi.

    “BUGÜN HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNÜ”

    Türkiye Beyazay Derneği Ankara Şube Başkanı Abdullah Tuncay da 12 ilden 4 ile 33 yaş grubu arasında Down Sendromlu 120 çocuk ve gencin törene katıldığını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi’nin Dört Mevsim Çevre Parkı içinde ‘Ankara Beyazay Derneği Down Sendromlular Dostluk Ormanı’nı oluşturduk. Bize bu imkanı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

    Samsun’dan gelen Down Sendromlu Yunus Emre, “Ankara’ya bayıldım. Parkları ve özellikle Anıtkabir’i gördüm. Büyükşehir Belediyesi’nin üstü açık otobüsleriyle her yeri gezdirdiler bize. Bugün hayatımın en güzel günü.” dedi.

    Konuşmaların ardından çocuklar ve gençler kendi isimlerini taşıyacak olan çam fidanlarını dikti, can suyunu verdi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x