Nevruz kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 120 kez okundu

ERZİNCAN (CİHAN)- Erzincan’da düzenlenen Nevruz kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu. İl protokolünün katıldığı kutlamalarda,

Nevruz kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu
ERZİNCAN (CİHAN)- Erzincan’da düzenlenen Nevruz kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu. İl protokolünün katıldığı kutlamalarda, yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atlandı, demir dövüldü ve yumurtalar tokuşturuldu.

21 Mart Bahar Bayramı nedeni ile Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesinde düzenlenen Nevruz etkinliğine Vali Selman Yenigün, Belediye Başkan Vekili Hulusi Yetiş, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu, bazı kurum müdürleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Nevruz ateşi Vali Selman Yenigün, Belediye Başkan Vekili Hulusi Yetiş ve Rektör İlyas Çapoğlu tarafından yakıldı. Nevruz ateşinin yakılmasını ardından Vali Yenigün, Başkan Vekili Yetiş ve Rektör Çapoğlu, ateşin üzerinden atladı. Protokol mensuplarının ardından üniversite öğrencileri Nevruz ateşinin üzerinden atlayarak, Nevruz heyecanına ortak oldu. Vali Yenigün, Başkan Vekili Yetiş ve Rektör Çapoğlu daha sonra demir dövdü, ardından yumurta tokuşturdu. Renkli görüntülerin oluştuğu Nevruz kutlamalarından davetliler eğlenerek Nevruz'un coşkusunu yaşadı.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı Nevruz programı Erzincan Belediyesi Mehteran Ekibi'nin gösterisi ile son buldu.CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x