Memur Sen: Kamuda kıyafet özgürlüğünde mutabakat sağlandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 132 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için topladıkları

Memur Sen: Kamuda kıyafet özgürlüğünde mutabakat sağlandı
ANKARA (CİHAN)- Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için topladıkları imzaların, toplumsal mutabakatın bir göstergesi olduğunu söyledi. İmzaların gereğinin yapılması için hükümet adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e teslim edildiğini söyleyen Gündoğdu, kılık kıyafet özgürlüğünün önündeki yönetmelik engeli kaldırılana kadar fiili serbestlik uygulaması başlattıklarını hatırlattı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Medeniyet Davamız, Demokrasi Mücadelemiz ve Gençlik' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferansta konuşan Gündoğdu, sendikal çalışmaların yanı sıra, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

DEMOKRASİDEN YANA TARAF OLDUK

Memur-Sen olarak hep demokrasiden, hak ve özgürlüklerden yana olduklarını söyleyen Gündoğdu, 2002'den sonra millet iradesine karşı geliştirilen demokrasi dışı plan ve eylemlerin karşısında durduklarını kaydetti. Ayışığı, Balyoz, Sarıkız isimleriyle darbe planı yapanlar olduğu gibi Ergenekon gibi örgütlenmelerin de bu oluşumlara destek verdiğini söyleyen Gündoğdu,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x