MARBİAD, Gaziantep’te Fabrikaları Yerinde İnceledi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 131 kez okundu

Malatya Rahime Batu Koleji Mezunları İşadamları Derneği (MARBİAD), Gaziantep’te değişik sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalarda incelemelerde bulundu.

MARBİAD, Gaziantep'te Fabrikaları Yerinde İnceledi
 MARBİAD üyesi 12 kişilik heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Emin ILICAK’ın önderliğinde Gaziantep’te çeşitli sektörden fabrika ve firmaları gezerek yakından inceleme fırsatı buldu.

Heyetin bu kapsamda ilk durağı 4. OSB’de yer alan Royal Halı fabrikası oldu. Heyete fabrika hakkında bilgi veren Royal Halı Marka Temsilcisi Bahtiyar DEMİRDAŞ, Gaziantep, dünya halı pazarının yüzde 20’sini üreten bir şehir. 800’e yakın halı tezgahı bulunuyor. Royal Halı ise yüzde 70 iç pazara, yüzde 30 dış pazara üretim yapmakta. Firma olarak, Ar-Ge çalışmalarına çok önem verdiklerini ve bu anlamda anti bakteriyel halı ürettiklerini ve bu anlamda kimseden yaptıkları ürünleri kopyalamayıp, ilk ürünü geliştiren firma olduklarını belirtti. Konuşmasına devam eden Demirdaş, 2005 yılında, Gaziantep'in tanınmış ailelerinden Nakıboğlu Ailesi tarafından, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından NAKSAN Holding bünyesinde faaliyete geçirilen Royal Halı, teknolojinin en son olanaklarıyla şekillenen teknik donanımı ve uzman kadrosu ile faaliyet göstermektedir.

Türk kültürünün yapıtaşlarından biri olan ve hayatımızın her alanında, binbir renk ve desen alternatifiyle özel bir yer edinen halı, günümüzde bir fon oluşturmanın ötesinde, önemli bir tasarım objesine dönüşürken, Royal Halı markası altında yepyeni yüzlere bürünerek mekanlara kişilik katma misyonunu üstlenmektedir. Royal Halı özgün tasarımları, kullandığı farklı malzemeleri ve ileri teknolojisiyle ‘yenilikçi’ bir marka olarak dekorasyon dünyasında iddialı bir şekilde öne çıkmaktadır.

Kendi üretimi iplikleriyle ve yün, akrilik, tufty, bukle halı gibi pek çok dokuma tekniğinin yer aldığı özgün tasarımlarıyla her türlü zevke hitap eden Royal Halı, farklı ebatlarda ürettiği halılarıyla, maksimum müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edinmiştir. 2009 yılında üretimine başlanan ve büyük beğeni kazanan Natura Koleksiyonu’nda kullanılan 3 boyutlu, gerçekçi desenler markanın tasarım yeniliklerine güzel bir örnektir.

Royal Halı ürünlerinin sadece göze hitap etmesiyle yetinmeden, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmasını da amaçlamaktadır. Bu nedenle Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vererek Türkiye’de ilk kez kullanılan birçok teknolojiye imza atmış ve yepyeni faydalar sağlayan halılar üretmiştir. Uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen Royal Bakteritemiz Halı Türkiye’nin ilk ve tek antibakteriyel halısı olma özelliğini taşımaktadır. Türk aile yapısında temizliğin önemi çok büyüktür. Aileler, özellikle çocukların sağlıklı ve güven içinde yaşaması amacıyla, evin temiz ve hijyenik olması için sürekli çaba gösterirler. Royal Halı da toplumumuzun temizliğe verdiği önemden yola çıkarak hastalıklara neden olan bakterileri % 99.9 yok eden Royal Bakteritemiz Halı’yı üretti. Bu özel halı antibakteriyellik özelliğinin kalıcı olmasıyla büyük ilgi uyandırdı. İnsan sağlığına ve konforuna büyük katkısı bulunan Bakteritemiz özelliği şimdi bütün Royal Halı Koleksiyonları’nda kullanılmaktadır. Royal Halı tüketicilerinin vizyonunu genişleten, yenilikçi ürünleriyle vazgeçilmez bir marka olma hedefinde kararlılıkla ilerlemekte olduğunu ifade etti.

Heyetin ikinci durağı 1. organize sanayi bölgesinde yer alan Işık Ahşap Fabrikası oldu. İşadamlarına fabrika hakkında bilgi veren İnsan Kaynakları ve Sosyal İşler Müdürü Abdurrahman KOÇAK, 1981 yılından günümüze orman ürünleri endüstrisinde faaliyet gösteren IŞIK AHŞAP, müşteri memnuniyeti, ürün ve hizmet kalitesi prensipleri doğrultusunda, gelişen bilim ve teknolojinin ışığında kendini sürekli yenilemiştir.

Günümüzde Gaziantep 1. Organize Sanayi bölgesinde hizmet veren IŞIK AHŞAP; modern tesis anlayışı, teknolojinin tüm imkanlarını değerlendiren kalite kontrol yönetimi ile modern çağımızın çizgilerini taşıyan ve taşıdığı çizgiyi, ürettiği ürünlerle yansıtan, Türkiye'nin orman ürünleri sektöründe öncü firmalarından biridir. Hali hazırda 83.500 m2 üretim tesisi, 400'e yakın kalifiye elemanıyla Türkiye ve 30 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. Üretiminin %60’ını yurtiçine satan firmamız %40'ını ihraç etmektedir.

IŞIK AHŞAP, tecrübeli mühendis ve üretim kadrosu ile üretimini yapmış olduğu mat ve highgloss panel, kapak, profil, taç, süpürgelik, lambri ve akrilik panel ürünlerin satış, satış sonrası destek bölümleri ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına hızla devam etmektedir.
Hizmetlerimiz üretim sonrası satış ve pazarlama, satış sonrası destek, teknik destek ve yurt içi lojistik operasyonlarını da kapsamaktadır.

"Başarı ve sürekliligin temeli; dürüstlük, güven ve kalitedir." prensibiyle hareket ettiklerini belirten KOÇAK, Işık Ahşap kendini yenilemeye ve her zaman kendine yenilikçi hedefler koymaya devam edecektir.’’ dedi.

Heyetin üçüncü durağı ise 3. OSB’de yer alan SÜPHAN TARIM ÜRÜNLERI SANAYI VE TICARET A.S. oldu. Süphan Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Fatih HAZIR, iş adamlarını fabrikayı gezdirerek fabrika hakkında bilgi verdi.
1970 yılında ilk temelleri atılan ve bugün itibariyle geldiği noktada 10.000 m2 açık 6200 m2 kapalı alanda gıda sektörüne yönelik ürünlerin üretimini gerçekleştiren firmamız,hızlı bir gelişme trendiyle sektöründe markalaşma yönünde ciddi bir adım atmış bulunmaktadır.

Gıda sektöründe Un ve İrmik başta olmak üzere Bulgur ve Makarna üretim planlamasını düzenleyen ve bu üretim sürecini ortaya koyduğu Toplam Kalite Anlayışı çerçevesinde hammadde kalitesinden sevkiyata, hijyen standartlarından çalışan kalitesine kadar bir bütün olarak gören SÜPHAN GRUP, tüm ürünlerinde son derece sağlıklı ve uluslar arası akreditasyona sahip bir süreci uygulamaya koymaktadır.

Süphan Grup pazarlama faaliyetlerine hızla devam etmekte, başta ABD, Japonya, Tayland, Lübnan, Filipinler, Ürdün, Irak, Afganistan, Güney Afrika olmak üzere tüm dünyada 50'den fazla ülkeye yaptığı ihracatıyla ülkemizin gurur kaynağı olmayı sürdürmektedir.

Aylık 5000 tonluk bir kapasiteye sahip olan firmamızda tüm üretim prosesleri otomatik makinalarda gerçekleşmektedir. ürettiği ürünlerinde kalite ve damak zevkini göz ardı etmediklerini belirten Genel Müdür Fatih HAZIR, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Heyet daha sonra Türkiye’nin ilk özel Kürtçe dilde yayın yapan televizyonu Dünya Tv’yi ve Sunguroğlu Lisesi Mezunları İşadamları Derneği (SUNDER)’ni ziyaret etti.
Heyet adına gezi sonunda değerlendirmede bulunan MARBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emin ILICAK, "İlk gezimiz gayet verimli geçti. Değişik sektörden firmaları yakından inceleme olanağı bulduk. Yurtiçinde ki pazarları bu geziler ile yakinen yerinde görmüş oluyoruz. TUSKON çatısı altında yurtiçine ve yurtdışına ticari heyetlerimiz devam edecek. Bu formatta ki geziler ticaret hayatımızda ufkumuzun daha da genişlemesine vesile oluyor.’’ dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x