Bu kermesin geliri öğrencilere burs olacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 1585 kez okundu

HATAY (CİHAN)- Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Amanoslar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından, öğrenciler yararına

Bu kermesin geliri öğrencilere burs olacak
HATAY (CİHAN)- Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Amanoslar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından, öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Atatürk Parkı’ndaki kermesin açılışına, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Amanos Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Gebenli, Dörtyol Müftüsü Ali Yazıcı, Dörtyol Girişimci İş Adamları Derneği (Başkanı Şaban Ekinci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
10 gün sürecek kermeste yöresel yemekler, el işleri beğeniye sunulacak. Gönüllü kadınlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı kermesin geliri burs olarak öğrencilere verilecek.

Açılışa katılan Belediye Başkanı Keskin, hiçbir karşılık beklemeden öğrenciler yararına düzenlenen kermese destek olan kadınları tebrik etti. Kermesin ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına düzenlendiğini aktaran Dernek Başkanı Gebenli, ''Her hayırlı işin başının eğitimle olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek genç neslin yetişmesine büyük önem veriyoruz. Kermesimiz 10 gün boyunca açık kalacak. Ev hanımlarının hazırladıkları yöresel lezzetler, el işleri bu zaman zarfında sergilenecek.'' ifadelerini kullandı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x