SODES kapsamındaki iller arasına Yozgat’ta alındı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 92 kez okundu

YOZGAT (CİHAN)- 2008 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlayan beşeri sermayenin geliştirilmesi ve

SODES kapsamındaki iller arasına Yozgat'ta alındı
YOZGAT (CİHAN)- 2008 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlayan beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına yönelik olarak Sosyal Destek Programı kapsamındaki iller arasına Yozgat’ta alındı.
Yozgat Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın teklifi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Yozgat’ın SODES Programı kapsamındaki iller arasına alındığı belirtildi
14 Mart 2013 tarihinde Kalkınma Bakanlığında, Müsteşar Yardımcısının başkanlığında, yapılan toplantıya Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Aksaray, Niğde ve Sivas valileriyle birlikte bu illerin ilgili Vali Yardımcıları ve proje sorumluları katıldı. Toplantıda, 2013 yılı içerisinde Yozgat ile birlikte Aksaray, Niğde ve Sivas illerinin SODES programına alındığı bildirildi. Toplantıda katılımcılara SODES programı hakkında bilgilendirme yapılarak uygulama dönemi ile ilgili yol haritası belirlendi.
Vali Yazıcı, yaptığı açıklamada valiliklerin koordinasyonunda yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan SODES projeleri'nin istihdam edilebilirliği artırmayı, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç, kadın, engelli, yaşlı kesimlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı vermeyi hedeflediğini söyledi.
Vali Yazıcı,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x