Turhal Kaymakamı Kadiroğlu, TEYDER'i ziyaret etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 94 kez okundu

TOKAT (CİHAN)- Turhal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (TEYDER) Başkanı Uğur Fidan, ülkenin geleceğini

Turhal Kaymakamı Kadiroğlu, TEYDER'i ziyaret etti
TOKAT (CİHAN)- Turhal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (TEYDER) Başkanı Uğur Fidan, ülkenin geleceğini teşkil edecek yeni neslin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla öğretmen ve öğrencilere yönelik faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, TEYDER’i ziyareti etti. Yetkililerden dernek hakkında bilgiler alan Kadiroğlu, gönüllü olarak eğitim ve kültür çalışmaları yapan derneğin ilçe için büyük bir kazanç olduğunu söyledi. Kaymakam Kadiroğlu “Derneğin açtığı kurslarda gönüllü eğitim veren öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Dernek Başkanı Fidan, 2007 yılından beri ilçede faaliyet gösterdiklerini, amaçlarının ise ilçenin eğitim ve kültür yapısına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere takviye dersler verdiklerini açıklayan Başkan Uğur Fidan, derslerin yanı sıra konferans, seminer, gezi ve tiyatro çalışmaları ile önemli faaliyetlere imza attıklarını kaydetti. Fidan,” Ağırlıklı olarak öğretmen ve öğrencilere yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Dershaneye gitmeye imkânı olmayan öğrencileri belirleyerek bir yıl boyunca gönüllü öğretmenlerimiz sayesinde sınavlara hazırlıyoruz. Derslerimizi hafta sonları 10 gönüllü öğretmen ile akıllı tahtalar eşliğinde, modern bir ortamda yapıyoruz.” diye konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x