Türk fotoğrafçı Moskova’da kişisel sergisini açtı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 371 kez okundu

MOSKOVA (CİHAN)- Rusya’nın başkenti Moskova’da fotoğrafçı Mustafa Dedeoğlu “Soyuz” galeride kişisel sergisini açtı.

Türk fotoğrafçı Moskova'da kişisel sergisini açtı
MOSKOVA (CİHAN)- Rusya’nın başkenti Moskova’da fotoğrafçı Mustafa Dedeoğlu “Soyuz” galeride kişisel sergisini açtı. 40’ın üzerinde İstanbul fotoğrafının yer aldığı sergi 31 Mart’a kadar açık olacak ve ücretsiz ziyaret edilebilecek.
Küratörlüğünü Rusya Fotoğrafçılar Birliği Başkanı Andrey Baskakov’un yaptığı serginin açılışına Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Aydın Sezgin de katıldı.
Geçen yıl St. Petersburg’da sanatseverlerle buluşan Dedeoğlu, bu yıl da sergisini Moskova’ya taşıdı. Açılışta bir konuşma yapan Baskakov, gelecekte Moskova’nın fotoğraflarını çalışacaklarını ve Türk fotoğrafçı ile yeni projelere imza atacaklarını söyledi.
Büyükelçi Sezgin de yaptığı konuşmasında iki ülke arasında kültür ve sanat alanında yapılacak ortak çalışmaların kendisini her zaman memnun ettiğini belirtti. Sezgin, “Bu sergi ilişkilerimiz açısından önemli bir katkı. Türkiye ve Rusya arasında ilişkilerimiz tatmin edici bir şekilde ilerliyor. Bunu fotoğraf alanında da destekleyebilmek çok anlamlı. Fotoğraf her açıdan bir aracı…” değerlendirmesinde bulundu.

Baskakov’a teşekkür eden Dedeoğlu da, “Yeni projelerimize destek verecekleri şimdiden teşekkür ediyorum. Sergiyi gezmeye gelen sanatseverlerin keyif almasını ümit ediyorum.” dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x