Kaymakamlıktan engelli kıza akülü tekerlekli sandalye

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 141 kez okundu

TUNCELİ (CİHAN)- Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, Payamdüzü köyünde bedensel engelli 23 yaşındaki

Kaymakamlıktan engelli kıza akülü tekerlekli sandalye
TUNCELİ (CİHAN)- Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, Payamdüzü köyünde bedensel engelli 23 yaşındaki Serpil Yıldırım’a akülü tekerlekli sandalye aldı. Daha önce de köyde Serpil’i ziyaret eden Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, bu seferki ziyaretine Serpil’i çok sevindiren akülü tekerlekli sandalye hediyesiyle gitti.

Bedensel engelli Serpil Yıldırım’ın ziyaretine Garnizon Komutan Vekili J. Yzb. Bora Taşdelen, Emniyet Amiri Abdullah Özaydın, Milli Eğitim Müdürü Selahattin Ateş, İlçe Müftüsü Mustafa Şanver, Emniyet Amir Vekili Serkan Şahan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Çulcu katıldı.

Ev içindeki mahkumiyetinin sona erdiğini belirten Serpil Yıldırım, “Kaymakamımız Ali İkram Tuna’ya ve beraberinde gelen büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Sadece kaymakam beyden değil, tüm toplumdan engelli vatandaşlara sahip çıkmalarını ve değer vermelerini diliyorum. Kaymakamımız başta olmak üzere, tüm yardım sever insanları Allah başımızdan eksik etmesin diyorum.” dedi.

Baba Ağa Yıldırım ise “İki çocuğum ve iki kardeşim engelli. Bir hanede 4 engelli kolay bir durum değil. Onlar bizim balımız, şekerimiz. Onlar bizleri hayata daha sıkı bağlıyorlar. Çok değerli kaymakamımıza gösterdiği yakınlık ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımız Ali İkram Tuna, geldiğinden beri sevgisiyle yardımını esirgemedi. Kendisine canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna da yaptığı açıklamada, uzun yıllar görmezden gelinen, ihmal edilen, kamusal hizmetlerden neredeyse hiç faydalanamayan, ekonomik ve sosyal destek mekanizmalarından mahrum kalan engelli vatandaşlara yönelik devletin her geçen gün daha çok yoğunlaşan çalışmalarının, hem bir yönetici olarak hem engelli vatandaşların mağduriyetlerine tanıklık eden bir vatandaş olarak fevkalade memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Kaymakam Tuna, şunları ifade etti:

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x