Cezaevinde Çanakkale Şehitleri anıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 99 kez okundu

NEVŞEHİR (CİHAN)- Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Çanakkale Zaferinin 98. yıl

Cezaevinde Çanakkale Şehitleri anıldı
NEVŞEHİR (CİHAN)- Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Çanakkale Zaferinin 98. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma Günü münasebetiyle anma programı yapıldı.
Ceza İnfaz Kurumu Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak yapılan program şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Şehitler için Kuran-ı Kerim okundu ve hükümlü tutuklular tarafından Çanakkale Oratoryosu sergilendi. Ardından Ankara Keçiören Müftülüğü’nde görevli Vaiz Erdal İlhan tarafından kasideler okundu. Duygu dolu anların yaşandığı programda, hükümlü ve tutuklular böyle önemli günleri hatırlattıkları için cezaevi idaresine teşekkür etti.
Programa mahkûmlar dışında Cezaevi Savcısı Halit Tunç, Kurum Müdürü Hamit Karslıoğlu, 2. müdür Erkan Tokcan, öğretmenler Mustafa Kalkan, Hakan Tokgöz, Fuat Yıldız, psikolog Ersin Burçak, sosyal çalışmacı Gönül Karsavuranoğlu ve kurum personeli katıldı.
Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hamit Karslıoğlu, Çanakkale gibi önemli bir günü andıkları için duygulu anlar yaşadıklarını, Çanakkale’nin bir zaferden öte bir Türk Destanı olduğunu ve bu tür önemli günlerde hükümlü/tutukluların sosyal kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x