'Öğrencilerin performans ödevinin konusu şehitler ve gaziler de olmalı'

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 1486 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi

'Öğrencilerin performans ödevinin konusu şehitler ve gaziler de olmalı'
KAYSERİ (CİHAN)- Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğrencilere verilen performans ödevinin konusu arasında şehitler ve gazilerimizin olmasını istedi. Yavuz, ödev vesilesi ile öğrencilerin şehit ailelerine, gazilere kadar ulaşarak milli ve manevi anlamda farklı bir duygu yaşamalarına imkan sağlayacağını dile getirdi.

Ali Yavuz, şehit ailelerine yapılan ziyaretlerin, şehit aileleri ve gaziler nezdinde parayla satın alınamayacak kadar büyük bir değer taşıdığını anlattı. Yavuz, bu ziyaretlerin şehit ailelerini sevindirdiğini ve sürekli bekledikleri hatırlatarak, “Şehitlerimizi anmak için şehitlikteki programa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılıyla bütün okullarımızı davet ettik. Ancak katılım çok az oldu. Daha fazla katılım olmasını isterdik. Çocuklarımızda milli ve manevi değerlerin oluşması adına bu önemlidir. Biz okullarda çocuklarımıza verilen performans ödevlerinin konusunun da şehitlerimiz, gazilerimizin olmasını istiyoruz. Çocuklarımız ödev vesilesi ile aileleri ziyaret ettiklerinde hem ailelerimiz mutlu olacak hem de çocuklarımız milli ve manevi değerlerine daha fazla sahip çıkacağını düşünüyoruz. O nedenle önemsiyoruz” dedi.

Ali Yavuz, şehitlerimizi anma programlarında veya dernekleri aracılıyla çeşitli etkinliklere katılan Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenleri, öğrencilerinin çok güzel bir örnek oluşturduklarını ifade etti. Bu etkinliklerin diğer okullar aracılıyla yapılmasını istediklerini belirterek, okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

Kilim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Kışen, hafta nedeniyle şehitlerimizi anma programları düzenlediklerini ve bu programlara şehit aileleri ile gazilerin katıldığını belirtti. Kartal Şehitliği’ndeki şehitlerimize ait kabristanları düzenlenen bazı program çerçevesinde öğrencilerin düzenli olarak ziyaret ettiklerini hatırlatarak, programa aldıkları derneğin ziyaret edilmesi etkinliğini de gerçekleştirdiklerini aktardı.

Öğrenciler, Okul Müdürü Mustafa Kışen, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Ferah, okul öğretmenleri ile birlikte şehit aileleri derneğini ziyaret etti. Okulun Vefa ve Bilinçli Gençlik Kulüp öğrencileri kendi harçlıklarında temin ettikleri bazı hediyeleri de Ali Yavuz’a verdiler.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x