Uluslararası Adana Tiyatro Festivali 27 Martta başlıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 275 kez okundu

ADANA (CİHAN)- Bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro

Uluslararası Adana Tiyatro Festivali 27 Martta başlıyor
ADANA (CİHAN)- Bu yıl 15'incisi düzenlenen 'Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali', 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde başlayacak. Sabancı Vakfı ve Devlet Tiyatroları işbirliği düzenlenecek festival, Seyhan Nehri üzerinde İtalyan Studio Festi Grubu'nun, 'Su ve Ateş Anıları' adlı gösterisiyle açılacak.

Festivalin tanıtım toplantısı Adana Devlet Tiyatrosu Küçük Fuaye Salonu'nda Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan ve Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Fırat Demirağ katılımıyla yapıldı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin burada yaptığı konuşmada, festivale bugüne dek, 5 kıtadaki 60'ı aşkın ülkeden 72 ayrı tiyatro topluluğunun ve yaklaşık 5 bin sanatçının katıldığını hatırlattı. Lemi Bilgin, bu yıl 15'incisi düzenlenecek festivali çok önemsediklerini ve açılış günü yaklaştıkça heyecanlarının arttığını söyledi. Festivale İngiltere Globe Tiyatrosu ve Hindistan'dan Taj Express Topluluğu’nun ilk kez Türkiye'ye geleceğini açıklayan Bilgin, “Festivale çok ciddi emek harcanıyor. Sabancı Vakfı'nın çok önemli desteği var. Her yıl on binlerce kişiye ulaşan festivalimiz, her geçen yıl daha da büyüyor. Bir ay boyunca tiyatroya doyacağız.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x