PKK'nın katlettiği kızların adı 'Akademi'de yaşayacak (Özel)

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 115 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Terör örgütü PKK'nın Siirt'te 6 genç kızın içinde bulunduğu otomobile yaptığı

PKK'nın katlettiği kızların adı 'Akademi'de yaşayacak (Özel)
ANKARA (CİHAN)- Terör örgütü PKK'nın Siirt'te 6 genç kızın içinde bulunduğu otomobile yaptığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 4 genç kızın adı akademide yaşayacak. Siirt Valiliği, özellikle çocuklara yönelik sosyal projeler için kurduğu Akademi'de yer alan bölümlere, teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Nergiz Evin, Zeynep Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç'ın isimlerini verdi. Ayrıca valilik, sivil şehitlerin isimlerini okullara da verdi.

21 Eylül 2011 tarihinde Siirt Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında terör örgütü PKK üyelerince içinde 6 kadının bulunduğu sivil bir araca yönelik saldırıda, Nergiz Evin (25) kardeşi Zeynep Evin (31), Kevser Çekin (25) ve Nurcan Olgaç (25) hayatını kaybetmişti. Nuran Evin ile Gülcan Olgaç ise yaralanmıştı.

Siirt Valiliği, bölgede bir ilke imza attı. Sosyal projelerin tek çatı altında bulunacağı Siirt Akademisi'ni kurdu. 56 günde tamamlanan akademinin girişinde 1915 Çanakkale Savaşı'nda şehit düşen Siirtlilerin isimleri yazılı. İçeride ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x