‘Diyabeti Durduralım’ projesinde en başarılı il Hatay oldu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 126 kez okundu

HATAY (CİHAN)- Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanlığı bünyesinde başlatılan, Türkiye Diyabet Vakfı tarafından hayata geçirilen

‘Diyabeti Durduralım' projesinde en başarılı il Hatay oldu
HATAY (CİHAN)- Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanlığı bünyesinde başlatılan, Türkiye Diyabet Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Diyabeti Durduralım Projesi, sağlık alanında ulusal bir sosyal sorumluluk projesi olarak bugüne kadar 21 il merkezinde uygulamaya konuldu.

Uygulamanın başladığı 21 il arasında yer alan Hatay’da, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cumali Gökçe, Cumhurbaşkanlığı tarafından bölge koordinatörlüğüne atanmıştı. Atamanın ardından, uygulama aşamasına geçilen projede, diyabet eğitimi verilen emekli Okul Müdürü Süleyman Nayman, Emekli Başhemşire Servet Karagöz ve İskenderun Devlet Hastanesi'nde çalışan Biyolog Nesrin Öz, diyabet akran eğitimcisi olarak görevlendirildi.

Projenin başlamasından bu yana Hatay’da Antakya ilçesinde, 62 eğitim toplantısında 936, Kırıkhan ilçesinde 19 eğitim toplantısında 247, İskenderun ilçesinde 20 eğitim toplantısında 333 kişi olmak üzere, il toplamında 101 eğitim toplantısında bin 541 kişiye diyabet eğitimi verildi. Projeye dâhil edilen 21 il içinde bu eğitime en yüksek katılım oranı Hatay ilinde sağlandı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x