Alfemo’dan istihdam kursu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 182 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Alfemo Mobilya ve İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 3.

Alfemo'dan istihdam kursu
İSTANBUL (CİHAN)- Alfemo Mobilya ve İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 3. Mobilya Döşeme Tekinekerliği Kursu 1 Nisan’da başlıyor.

Eğitimden yararlanmak için İzmir Torbalı İŞKUR Şube Müdürlüğü’ne, Alfemo Mobilya’ya veya Kariyer.net (ref.STAJYER)’ten başvuruda bulunmak gerekiyor. Görüşmeler 26-27 Mart tarihlerinde 09.00-16.00 saatleri arasında Torbalı Ticaret Odası’nda yapılacak.

İstihdam sorununu aşmada mobilya sektörünün önemli rol oynayacağını aktaran Alfemo Mobilya Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral, “Biz, elimizden gelen ne varsa yapıyoruz ve yapmaya açığız. Amacımız üreten bir toplum olmak. 2011-2012’de İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü ortaklığı ile Mobilya Döşeme Teknikleri kurslarına 39 kursiyer katılmıştır. Kursu başarı ile tamamlayan 30 kursiyerden 27’si tarafımızdan istihdam edilmiştir. Gelen taleplere uyumlu olarak bu sene 3. Mobilya Döşeme Teknikerliği Kursu’nu başlatıyoruz.” dedi.

Alfemo 3. Mobilya Döşeme Teknikerliği kursunun yanında Mobilya Üretim Teknikleri Kursu da açacak. Mobilya yapım yöntemlerinin öğretileceği kurs 2 ay sürecek.

Mobilya Döşeme Teknikerliği kursunda ise eğitimler, şirketin Torbalı’da bulunan fabrikasında verilecek. Eğitimler hafta içi günde 8 saat olacak ve 3 ayda tamamlanacak. Kursiyerlerin 18-35 yaş arası ve en az ilkokul mezunu olması talep ediliyor. Kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 20 lira cep harçlığı verilecek ve genel sağlık sigortaları yapılacak. Alfemo ise kursiyerlere servis ve yemek temin edecek.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x