Dağ yöresi süt sanayii ile kalkındırılacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 124 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağ bölgelerini kalkındırmaya yönelik planlanan süt ve

Dağ yöresi süt sanayii ile kalkındırılacak
BURSA (CİHAN)- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından dağ bölgelerini kalkındırmaya yönelik planlanan süt ve süt ürünleri işleme tesisinin, 15 Mayıs´ta faaliyete başlaması planlanıyor.
Keles´te bulunan tesisi inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, uygun ekonomik kalkınma modellerinin birbiri ardına devreye alınmasıyla Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık´ın adım adım refaha ulaştırılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak ve AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Keskin´le birlikte süt ve süt ürünleri işleme tesisinde başlatılan çalışmaları inceledi. Yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alana sahip tesisteki çalışmaların mayıs ayının başı itibariyle tamamlanacağını, tesisin 15 Mayıs´ta hizmete alınacağını belirten Başkan Altepe, tesiste işlenen sütlerin süt ürünleri olarak BESAŞ satış noktalarında değerlendirileceğini söyledi. Süt ve süt ürünleri işleme tesisi olarak kullanılacak binanın Keles Belediyesi ile BESAŞ arasında yapılan bir protokolle Büyükşehir Belediyesi´ne devredildiğini hatırlatan Başkan Altepe,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x