Federal Elektrik’in hedefi ilk 500 firma arasına yeniden girmek

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 164 kez okundu

SAKARYA (CİHAN)- Federal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, şirket olarak 2005 yılında

Federal Elektrik'in hedefi ilk 500 firma arasına yeniden girmek
SAKARYA (CİHAN)- Federal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, şirket olarak 2005 yılında olduğu gibi yeniden Türkiye’nin ilk 500 büyük firması arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sakarya 1'inci Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) çeşitli elektrik malzemeleri üreten Federal Elektrik yerel ve ulusal basın mensuplarına kapılarını açtı. Şirketin yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, , Genel Müdür Yardımcıları İrfan Nurdoğan, Mesut Nurdoğan, Federal Elektrik Dış İlişkiler Koordinatörü Alkan Kaya, basın mensuplarını ağırladı. 2005 yılında şirket olarak Türkiye’nin ilk 500 büyük firması arasında olduklarını hatırlatan Nurdoğan, daha sonra birkaç yıl ekonomik durgunluk İstanbul Serbest Bölgedeki tanınan hakların hükümet tarafından geri alınması ve Özbekistan’daki yatırımlarla ilgili çıkan sorunlar sebebiyle içine kapandıklarını kaydetti. Ancak, kendilerini kısa süre içinde toparladıklarını dile getiren Nurdoğan bu gün, geçen sene firmanın üretimini yüzde 50 oranında artırdığını vurguladı.

Nurdoğan, çok kısa bir zaman içinde Federal Elektriğin yeniden Türkiye’nin ilk 500 büyük firması arasına gireceğini anlattı. Nurdoğan, alçak gerilim otomasyon ve şalt malzemeleri üretiminde Türkiye lideri olduklarını ve bu malzemeleri dünyanın bir çok ülkesine ihraç ettiklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x