Muhasebecilere iç denetim semineri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 142 kez okundu

BURSA (CİHAN)- ‘İç Kontrol ve İç Denetim Farkındalık Eğitimi’, Bursa'da 400 civarında meslek

Muhasebecilere iç denetim semineri
BURSA (CİHAN)- ‘İç Kontrol ve İç Denetim Farkındalık Eğitimi’, Bursa'da 400 civarında meslek mensubunun katılımıyla yapıldı.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi Oditoryum Salonu’nda yapılan eğitim, Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finansman Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seval Kardeş Selimoğlu’nun sunumunda gerçekleşti. İki gün süren eğitim programının açılış konuşmasını yapan BSMMMO Başkanı Mesut Topcu, defter tutma pazarının giderek daraldığını, meslek mensubu sayısındaki artış oranında işyeri sayısında artış olmadığını söyledi. Meslek mensupları olarak, defter tutma alanında birbirimizle daha fazla rekabet eder duruma geldiklerini savunan BSMMMO Başkanı Topcu, “Bağımsız denetim sürecinin bu konuda ki sıkıntılarımızı gidereceğini beklerken, süreç istemediğimiz bir şekilde sonuçlandı. Esas itibariyle mesleğin gücünü yasal zorunluluklardan değil de ekonominin içinden alması gerektiği, öteden beri dillendirdiğimiz bir konudur. Yeni dönemde meslek mensuplarının işletmelerin ihtiyaç duyduğu yeni alanlara doğru yönelmeleri ve yeni iş alanları yaratmaları gerekiyor.” dedi.

Meslek örgütlerinin de meslek mensuplarına bu konuda yardımcı olması ve meslek mensuplarının önünü açması gerektiğinin altını çizen Mesut Topcu, şunları söyledi: “Başta, ‘İç Kontrol Sistemi ve İç Denetçilik’ olmak üzere, ‘Risk Değerlendirmesi’, ‘Finansal Danışmanlık’, ‘Yönetim Danışmanlığı’, ‘Değerleme ve Derecelendirme’, ‘Bütçe ve Planlama’, Personel Yönetimi-Ücretlendirmesi ve Değerlendirmesi’, ‘Proje Danışmanlığı ve Proje Hazırlama’, Teşvik Belgesi ve Uygulama Danışmanlığı’ ile ‘Sosyal Güvenlik Uzmanlığı’ gibi alanlarda bizler kendimize yeni alanlar yaratmalı, var olan nosyonlarımızı geliştirmeliyiz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x