Trafik kurbanı üniversiteli kızların cenazeleri ailelerine teslim edildi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 139 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Yalova-Bursa karayolundaki trafik kazasında hayatını kaybeden Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri

Trafik kurbanı üniversiteli kızların cenazeleri ailelerine teslim edildi
BURSA (CİHAN)- Yalova-Bursa karayolundaki trafik kazasında hayatını kaybeden Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Sıla Daşdemir ve Buse Karakurum’un cenazeleri ailelerine teslim edildi.

Sıla Daşdemir’in babası Vural Daşdemir acı haberi Balıkesir’de aldı. 9. Ana Jet Üst Komutanlığı’nda Hava Kd.Bçvş. olarak görev yapan baba Daşdemir yakınları ile birlikte Orhangazi’ye geldi. Sıla’nın babasından ayrı olan annesi Neşe Ayhan ise acı haberi İzmir’de aldı. Orhangazi’ye geldiğinde sinir krizi geçiren acılı anne Orhangazi Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahale ile sakinleştirildi.

Buse Karakurum’un ailesine ise Manisa Soma’da ulaştı acı haber. Soma Kömür İşletmeleri’nden emekli olan baba Necmi Karakurum yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.

Evlat acısı yaşayan Vural Daşdemir ve Necmi Karakurum morg önünde yan yana geldi. Acılı babalar birbirine sarılıp gözyaşı döktüler. Ayakta durmakta güçlük çeken babalara yakınları destek oldu.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Sıla ve Buse’yi uğurlamaya arkadaşları da geldi. Arkadaşları Sıla ve Buse’nin Yalova’da aynı evde yaşayarak okula devam ettiklerini, iyi arkadaşlıkları olduğunu ve okulda da neşeli kişilikleri ile bilindiklerini söyledi. Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamadı.

İyi birer arkadaş olan Sıla ve Buse aynı hastanenin morgundan çıkarılıp, aynı araçla memleketlerine gönderildi. Aileler yarın, Sıla’nın İzmir’de, Buse’nin ise Manisa’nın Soma ilçesinde toprağa verileceğini söyledi.

Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. İsmail Adak, Sıla ve Buse’nin okula devamlılığı olan başarılı öğrenciler olduğunu söyledi. Acılarının büyük olduğunu söyleyen Adak, ailelere başsağlığı diledi. Öte yandan, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Endüstri Mühendisliği Bölümü Dekanı Prof.Dr.Rafet Bozdağı da kazada yaşamlarını yitiren gençleri uğurlamaya gelenler arasında yer aldı.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x