Cavcav: Fenerbahçe'nin transfer teklifini fabrika nedeniyle reddettim

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 78 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Gençlerbirlği Başkanı İlhan Cavcav, amatör futbol oynadığı dönemlerde Fenerbahçe'den gelen transfer

Cavcav: Fenerbahçe'nin transfer teklifini fabrika nedeniyle reddettim
ANKARA (CİHAN)- Gençlerbirlği Başkanı İlhan Cavcav, amatör futbol oynadığı dönemlerde Fenerbahçe'den gelen transfer teklifini un fabrikasından ayrılamadığı ve profosyonel olmak istemediği için reddettiğini söyledi.

    Gençlerbirliği ile Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (AASKF) birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Tapsız, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Başkanı ve Genel Sekreteri Adnan Ersan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu ile Ankara'da faaliyet gösteren 155'i futbol branşında olmak üzere 205 amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

    Toplantının açılışında konuşan Başkan İlhan Cavcav, kendisininde gençlik döneminde uzun yıllan futbol oynadığını ve amatör olarak futbola hizmet ettiğini söyledi. Uzun yıllar Ankara’da birçok amatör kulüpte top koşturduğunu ifade eden Cavcav, Fenerbehçe'den gelen transfer teklifini ise un fabrikası nedeniyle reddettiğini açıkladı. O yıllarda profosyenel olmasının fabrikadan ayrılması anlamına geldiğini ifade eden efsane başkan, fabrikanın hayatı açısından daha önemli olduğunu belirterek. ‘’Lisansım o yıllara Bahçeli Gençlikspor’da bulunuyordu. Forvet mevkisinde oynuyordum. Fenerbahçe ve Ankaragücü 4 bin lira transfer teklifinde bulundu. Fabrikada vezneden ayrılamadığım için kabul etmedim. Bahçelievler'de hocam beni PTT'ye karşı eski takımım olduğu için oynatmadı. Ben de hocama, futbolu bırakıyorum dedim. O günden sonra futbol oynamadım.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x