Sierra'nın annesinden Türkiye'ye teşekkür

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 108 kez okundu

NEW YORK (CİHAN)- Amerikalı Sarai Sierra'nın annesi Betsy Jimenez, kızının katil zanlısının bulunmasının

Sierra'nın annesinden Türkiye'ye teşekkür
NEW YORK (CİHAN)- Amerikalı Sarai Sierra'nın annesi Betsy Jimenez, kızının katil zanlısının bulunmasının ardından Türk yetkililere ve Türk halkına teşekkür etti.

New York'a bağlı Staten Island'da Cihan Haber Ajansı'na konuşan Jimenez, Türk polisinin olayla yakından ilgilenmesini takdir ettiklerini belirtti; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a teşekkürlerini iletti. Kızının defnedildikten sonra bile çalışmalarına devam eden Türk yetkililerin çok gayret gösterdiklerini söyleyen Jimenez zanlının adalete teslim edildiğini bundan sonra zanlı hakkında ne gibi bir karar verileceğini beklediklerini belirtti.

Kızının kaybolduğu günden, katil zanlısının bulunduğu güne kadar Türk insanın her zaman desteğini gördüğünü dile getiren Betsy Jimenez, bir gün Türkiye’ye gidip Türk insanına teşekkür etmek istediğini söyledi.

Kızını kaybettikten sonra hayatının çok değiştiğini vurgulayan acılı anne Jimenez “ Sierra çok özleniyor. Daha geçen gün torunum Silas'ın 10. yaş gününü kutladık. Annesiz bir doğum günü kutlamanın üzüntüsünü yaşadı. Hiç tanımadığım insanlardan destek ve sevgi mesajları aldım. Destek veren herkese teşekkür ederim.” diye konuştu. Jimenez, bu süreçte kendilerine metanet veren Allah'a şükretti.

BUNU NEDEN YAPTIĞINI KENDİSİNE SORMAK İSTERİM

Laz Ziya’ lakaplı Ziya T’nin yakalandığını öğrenen Anne Betsy Jimenez, “Türkiye’de zanlıyla görüşüp kızıma neden bunu yaptığını sormak isterdim.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x