Manisa'da 400 araçlık otoparkın ihalesi yapıldı

26 Nisan 2013 Cuma 15:27
Bu haber 107 kez okundu

Otopark sıkıntısının çözümü noktasında adımlar atan Manisa Belediyesi, şehre kazandırmayı planladığı iki otoparktan birisi olan 400 araçlık Emekliler Parkı Otoparkı'nın ihalesini yaptı. Encümen salonunda Belediye Başkan Yardımcısı...

Manisa'da 400 araçlık otoparkın ihalesi yapıldı
Otopark sıkıntısının çözümü noktasında adımlar atan Manisa Belediyesi, şehre kazandırmayı planladığı iki otoparktan birisi olan 400 araçlık Emekliler Parkı Otoparkı'nın ihalesini yaptı. Encümen salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil başkanlığındaki ihaleye dokuz firma katıldı.

Otopark ihtiyacının artmasından dolayı bu konuda çalışma içine girdiklerini belirten Açıkdil, “Anıtlar Kurulu'ndan burasıyla ilgili izinler alındı. Yer altına yaklaşık 400 araç kapasiteli bir otopark yapmayı planlıyoruz. Bu projenin merkezdeki ihtiyacı kısmen de olsa karşılayacağını düşünüyoruz.” dedi. Emekliler Parkı'nın olduğu bölgeye yapılacak otoparkla birlikte Manisa'nın yeni bir sosyal alana da kavuşacağını aktaran Başkan Yardımcısı Açıkdil, “Otoparkın üst kısmına peyzaj düzenlemesi yapmayı planlıyoruz. İş süresi 210 gün olarak belirlendi ancak prefabrik inşa edileceğinden daha da kısalacağını umuyoruz.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x