Engelli bireyler için uluslararası proje

26 Nisan 2013 Cuma 15:14
Bu haber 115 kez okundu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ile İtalya, Romanya, Macaristan ve Türkiye’den çeşitli üniversitelerin ve özel eğitim kurumlarının ortağı olduğu Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci programı kapsamında...

Engelli bireyler için uluslararası proje
banner136
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ile İtalya, Romanya, Macaristan ve Türkiye’den çeşitli üniversitelerin ve özel eğitim kurumlarının ortağı olduğu Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci programı kapsamında sürdürülen 'Engelli Bireylerin Mesleki Uygunluklarının Geliştirilmesi (DEVOMDA)' projesinin ikinci toplantısı İtalya’da yapıldı.

        AİBÜ’yü Prof. Dr. Mustafa Yahya Keskin koordinatörlüğündeki Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yıkmış, Yrd. Doç. Dr. Kaya Yıldız ve Dr. Sedat Akayoğlu’nun temsil ettiği toplantıda, AİBÜ ve Türkiye'deki özel eğitim hakkında bilgi verildi. Türkiye'den AİBÜ Özel Eğitim Bölümü, Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Keçiören Belediyesi ile Macaristan’dan Regional Social Resource Centre Nonprofit Ltd, Romanya’dan Esperando Association ve İtalya’dan Fondazione Casa di Carita Arti e Mestieri-onlus’un ortak olduğu projenin amacı, işverenlere ve çalışanlara beceri kazandırarak çalışan yetişkin engellilerin sayısını arttırmak.

        Projeyle ilgili üçüncü toplantı, Romanya’nın Baia Mare şehrinde ekim ayında yapılacak.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x