Organları beş kişiye nakledilecek

26 Nisan 2013 Cuma 14:42
Bu haber 135 kez okundu

Çanakkale’nin Biga ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 38 yaşındaki Ersin Gülten’in organları, beş kişiye nakledilecek.Gülten, 18 Nisan 2013 Perşembe günü trafik...

Organları beş kişiye nakledilecek
Çanakkale’nin Biga ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 38 yaşındaki Ersin Gülten’in organları, beş kişiye nakledilecek.

Gülten, 18 Nisan 2013 Perşembe günü trafik kazasında ağır yaralandı. İlk müdahalesi Biga Devlet Hastanesi’nde yapıldıktan sonra Özel Çanakkale Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. Oradan da Çanakkale Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine gönderilen Gülten, 25 Nisan Perşembe günü hayatını kaybetti. Emin ile Necla Gülten çifti de oğullarının organlarını bağışlama kararı aldı.

Bunun üzerine Çanakkale Organ Nakli Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Bursa Organ Nakli koordinatörleriyle temasa geçti. Bu sabah Bursa’dan gelen sağlık ekipleri, Ersin Gülten’in karaciğeri ve sağ böbreğini Bursa Acıbadem Hastanesi’nde iki hastaya, sol böbreği ve kornealarını ise Uludağ Üniversitesi’nde üç hasta gönderdi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x