Kayseri’de 132 çocuk 120 koruyucu ailenin yanında

26 Nisan 2013 Cuma 14:36
Bu haber 172 kez okundu

Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, “132 çocuğumuz şu an 120 koruyucu ailemizin yanında, aile ortamında yetişiyor.” dedi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 'Huzur Çınarı Projesi' kapsamında Aile ve Sosyal...

Kayseri'de 132 çocuk 120 koruyucu ailenin yanında
Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, “132 çocuğumuz şu an 120 koruyucu ailemizin yanında, aile ortamında yetişiyor.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 'Huzur Çınarı Projesi' kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün işbirliğinde 'Koruyucu Aile' konulu tanıtım programı düzenlendi. Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi'nden üst düzey yöneticiler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden yetkililer, KAYMEK kursiyerleri, koruyucu aileler ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu yaptı. Konuşmasında ailenin önemine dikkat çeken Tuzcuoğlu, "Huzurun tesis edildiği, yaşandığı, hissedildiği en temel kurumlardan birisi aile müessesesidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirilen her hizmet insanımızın mutluluğu için yapılmaktadır. Fiziki belediyecilikle günlük hayatı kolaylaştırmak, her türlü şehircilik konforunu insanımızın hizmetine sunmak için çalışırken sosyal belediyecilik alanında yürütülen hizmetlerle de insanımızın ruh sağlığını, gönül huzuru ve mutluluğunu mükemmelleştirmek adına çalışıyoruz." diye konuştu.

'Huzur Çınarı Projesi' hakkında bilgiler veren Tuzcuoğlu, şunları ifade etti: "Aile saadetini en baştan sağlam temellere oturtmak amacıyla 'Aile Akademisi' adı altında yeni bir çalışmayı da hayata geçirdik. Ayrıca; yaptığımız hizmetlerin kalitesini daha da artırmak adına bir dizi protokollerimiz oldu. 'Huzur Çınarı Projesi' kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile protokoller yaparak son derece anlamlı hizmet işbirlikleri tesis ettik."

Göreve yeni atanan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz ise Kayseri'nin her alanda Türkiye'ye örnek teşkil eden güzel illerden biri olduğunu belirtti. Akyüz, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin gerek kadınların meslek sahibi olmaları hususundaki çalışmalarını gerekse de aile, yaşlılar ve çocuklarla ilgili faaliyetlerini duyunca Kayseri'ye olan hayranlığım bir kat daha arttı." ifadesini kullandı. Kayseri'de 132 çocuğun 120 ailenin yanında koruma altında olduğunu kaydeden Akyüz, nüfus itibariyle oranlama yapıldığında Kayseri'deki gönüllü aile sayısının Türkiye'de ilk sırada olduğunu kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından Koruyucu Aile Birim Sorumlusu Erdem Albayrak koruyucu aile tanıtım sunumu gerçekleştirdi. Konu ile ilgili detaylı bilgiler sunan Albayrak, "İnsan yetiştirmek gerçekten zor ve zahmetli bir iş. Çok büyük bir sabır ve sevgiyle çocuğu nakış nakış işlemek gerekiyor. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde temel hedef koruyucu aile sayısının artırılmasıdır. Anne-babasını kaybetmiş ya da herhangi bir sebeple ailesinden ayrılmış çocukların bir aile ortamında yaşaması için gayret veriyoruz. Hep birlikte bir çocuğun hayatında fark oluşturabiliriz." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x