Bahçıvanlar sahaya indi

26 Nisan 2013 Cuma 13:10
Bu haber 54 kez okundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Bahçıvanlık Kursu’na katılanlar, park ve bahçelerde uygulama yapıyor. Bahçıvan adayları, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Söğütözü Fidanlığı ve diğer büyük...

Bahçıvanlar sahaya indi
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Bahçıvanlık Kursu’na katılanlar, park ve bahçelerde uygulama yapıyor.

Bahçıvan adayları, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Söğütözü Fidanlığı ve diğer büyük parklarda sebzecilik, tohum ve çim ekimi yaptılar, ekim yapılabilecek alanların özelliklerini de öğrendi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, bu yıl da 3 dönem olarak düzenlenen kurslardan toplam 584 kişinin eğitim alacağını, ilk hafta teorik ve teknik bilgilerin verildiği kursların son haftasında Büyükşehir Belediyesi’ne ait Söğütözü Fidanlığı, Uygulama Parkı ve seralar ile Ankara’nın büyük parklarında kursiyerlere çeşitli uygulamalar yaptırıldığını bildirdi.

Kurs döneminin çok başarılı geçtiğini söyleyen Hatice Akgül, katılımcıların bitki budama, aşılama, ağaçlarda şekilli budama, peyzaj uygulamaları ile fidancılıkta üretim çeşitleri gibi temel konularda aldıkları teorik bilgileri, konusunda uzman personel ve üniversitelerden gelen hocaların eşliğinde sera ve parklara giderek uygulama imkanı bulduklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x