Adana Tiyatro Festivali, ‘istila’ adlı gösteri ile kapanıyor

26 Nisan 2013 Cuma 12:40
Bu haber 108 kez okundu

Sabancı Vakfı ile Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen 15. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, kapanışını yüksek tempolu bir gösteri ile yapıyor. Tiyatro coşkusunu bir ay boyunca sahnelere ve sokaklara taşıyan...

Adana Tiyatro Festivali, ‘istila' adlı gösteri ile kapanıyor
Sabancı Vakfı ile Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen 15. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, kapanışını yüksek tempolu bir gösteri ile yapıyor.

Tiyatro coşkusunu bir ay boyunca sahnelere ve sokaklara taşıyan festival, 30 Nisan’da Hollandalı Close Act’in gösterisiyle sona erecek. Geçtiğimiz yıllarda ‘Pi Leau’ ve ‘Malaya’ adlı gösterileriyle festivale damgasını vuran Close Act, ‘İstila’ ile bir kez daha Adanalıları sokak gösterilerine dahil edecek.

Close Act, 30 Nisan saat 20.00’den itibaren Atatürk Parkı’ndan başlayarak tren garına uzanan güzergahta gösterisini sunacak. Kapanış için sokağa dökülen Adanalıları, sislerin içinden çıkan devasa yaratıklar karşılayacak. Dev ejderhalar, sesleri sokaklarda yankılanan mitolojik hayvanlar ve tarih öncesi çağlardan dev bir kuş, Adana sokaklarını adeta ‘istila’ edecek. Close Act, nefes kesici öyküleri ve sürpriz bir sonla Adanalılara eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Sokak tiyatrosu alanında yenilikçi ve sıra dışı gösterileriyle tanınan Close Act, dünyanın dört bir yanında etkileyici gösterilere imza atıyor. Aktörler, müzisyenler, dansçılar ve akrobatlardan oluşan grup, üçüncü kez Adana halkıyla buluşuyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x