Simav Anadolu İHL Kutlu Doğum programı düzenledi

26 Nisan 2013 Cuma 12:37
Bu haber 171 kez okundu

Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi. Belediye düğün salonundaki programa İlçe Müftüsü Yüksel Parlak, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve...

Simav Anadolu İHL Kutlu Doğum programı düzenledi
Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi. Belediye düğün salonundaki programa İlçe Müftüsü Yüksel Parlak, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Hz. Muhammed (SAV)'in hayatını anlatmak ve öğrenmek için biraraya toplandıklarını söyleyen Okul Müdür Yardımcısı İsmail Karataş, "Ey mazlumların ve kimsesizlerin Rahmet Peygamberi! İşte biz senin kutlu doğumunu Simav'da anıyoruz." şeklinde başlayan bir açılış konuşması yaptı. Ardından söz alan Müftü Parlak ise, "Bir aydır ilçe genelinde dopdolu programlarla Kutlu Doğum etkinlikleri yapılmaktadır. Allah Resulü'nü anmak, bir haftaya sığmıyor. Her program, çok yoğun ilgi görüyor. Herkese gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz." dedi. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler, nâtlar ve Kur'ân okundu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x