Milletvekili Tunç: Bartın’a 8 yılda 85 milyon lira KÖYDES ödeneği aktarıldı

26 Nisan 2013 Cuma 12:14
Bu haber 178 kez okundu

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 2013 yılı yatırım programı kapsamında Bartın'a 4 milyon 941 bin liralık Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ödeneği ayrıldığını söyledi....

Milletvekili Tunç: Bartın'a 8 yılda 85 milyon lira KÖYDES ödeneği aktarıldı
AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 2013 yılı yatırım programı kapsamında Bartın'a 4 milyon 941 bin liralık Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ödeneği ayrıldığını söyledi. 2005 yılından bu yana KÖYDES projesi kapsamında Bartın’a 85 milyon lira ödenek aktarıldığını kaydeden Tunç, AK Parti iktidarında köylerin yaşanılabilir hale getirildiğini vurguladı.

        Yılmaz Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, KÖYDES projeleriyle ilgili bilgiler verdi. İlçelere göre ödenek miktarlarını hatırlatan Tunç, şöyle devam etti: "Amasra ilçesi için 400 bin lira, Kurucaşile ilçesi için 287 bin lira, Ulus ilçesi için 1 milyon 501 bin lira, merkez köylerine ise 2 milyon 753 bin lira olmak üzere toplam 2013 yılı yatırım programında 4 milyon 941 bin lira KÖYDES ödeneği Bartın'a ayrılmıştır. KÖYDES projesi ile köylerde alt yapı, yol ve içme suyu çalışmaları başarı ile gerçekleştirilerek köylerde yaşayan vatandaşlarımızın daha müreffeh bir hayat sürebilmelerinin yolunu açılmıştır. 2013 yılında ayrılan kaynakla eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

        "KÖYDES’LE BİNİ AŞKIN PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

        KÖYDES projesi ile köylerde önemli hizmetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Milletvekili Tunç, “2013 yılında da KÖYDES projesi kapsamında köylerin yol ve içme suyu sorunlarındaki eksiklikleri gidermenin gayreti içerisindeyiz. Bartın'da 260 köy bulunuyor. KÖYDES projesi için köylerimize 2005–2012 yılları arasında bini aşkın proje için toplam 80 milyon lira harcadık. Suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalıştık. Köylerimize bin 100 kilometresi asfalt olmak üzere 2 bin 100 kilometre yol yaptık. 60 kilometre beton parke yol çalışması gerçekleştirdik. 320 ünitede içme suyu projesi gerçekleştirdik. Köylerimizin ihtiyacı olan demir, çimento, boru alımı için gerekli ödenekleri aktardık." ifadelerini kullandı.

        KÖYDES projesi kapsamında 7 kanalizasyon projesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Tunç, AK Parti iktidarında köylerin yaşanılabilir hale getirildiğine dikkat çekti.

        KÖYDES ödeneklerinin haricinde İller Bankası köy kalkınma paylarından da 4 milyon lira ödenek sağlandığını anlatan Tunç, bu ödeneklerle 81 adet köyün altyapı hizmetleri, kilit parke taşı döşemesi, köy yerleşik alanlarının tespiti çalışmalarının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x