Ziya Paşa'nın heykeli dikildi

26 Nisan 2013 Cuma 12:11
Bu haber 159 kez okundu

Adana’nın eski valilerinden ünlü devlet adamı ve şair Ziya Paşa’nın heykeli kendi adını taşıyan bulvarın girişindeki Atatürk Parkı’nda törenle açıldı.Seyhan Rotary Kulübü tarafından yaptırılan heykelin açılış törenine katılan...

Ziya Paşa'nın heykeli dikildi
Adana’nın eski valilerinden ünlü devlet adamı ve şair Ziya Paşa’nın heykeli kendi adını taşıyan bulvarın girişindeki Atatürk Parkı’nda törenle açıldı.

Seyhan Rotary Kulübü tarafından yaptırılan heykelin açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kentin kimliğini oluşturan isimlerinin heykellerinin dikilmesinin önemli olduğunu belirtti.

İki yılda bir Adana’da uluslararası heykel sempozyumu düzenlendiğini söyleyen Zihni Aldırmaz, “Bu sempozyumda yapılan heykelleri daha sonra kentin belirli noktalarına yerleştiriyoruz. Bu konuda Adana’da büyük eksik olduğunu biliyoruz. Ama bundan sonra bu eksik giderilecek. Büyük devlet adamı Ziya Paşa’nın heykelinin Adana’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından heykelin açılışı Zihni Aldırmaz ve beraberindekiler tarafından yapıldı. Ziya Paşa heykelinin açılışına çok sayıda Adanalı katıldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x