Seydişehir Ticaret Lisesi'nden EBİKO'da büyük başarı

26 Nisan 2013 Cuma 12:09
Bu haber 164 kez okundu

Konya Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi, katıldığı 9. Uluslararası EBİKO Bilişim Olimpiyatları'nda finale kaldı.Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü 10. Sınıf öğrencilerinden Ahmet Furkan Demirci, Abdullah Özdemir...

Seydişehir Ticaret Lisesi'nden EBİKO'da büyük başarı
Konya Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi, katıldığı 9. Uluslararası EBİKO Bilişim Olimpiyatları'nda finale kaldı.
Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü 10. Sınıf öğrencilerinden Ahmet Furkan Demirci, Abdullah Özdemir ve danışman öğretmen Abdullah Kanbaş ile 9. Uluslararası EBİKO Bilişim Olimpiyatı'na Web Sitesi/ Portal kategorisinde “ Online Optik Form ” projesi ile finale kaldı.
Ankara'da, 12–13 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 9. EBİKO Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'na bu yıl 40 ülke ve 81 ilden yaklaşık 7 bin proje katıldı. Bu projelerden 109'u finale kalarak Ankara'da yarışmaya katılmaya layık görüldü. Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri Ahmet Furkan Demirci ve Abdullah Özdemir bu projelerden son 109 proje arasına girerek büyük bir başarı elde etti.
Projenin aynı zamanda web sitesi/portal kategorisinde Türkiye'den 18 seçkin proje arasına girdiği belirtildi. Okul Müdürü Abdullah Kanbaş, “Uluslararası yarışmada öğrencilerimizin finale kalmış olmaları bize mutluluk yaşatmaktadır. Kendilerine finalde de başarılar diliyorum dedi.”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x