Sevilay öğretmenin ev kredi borcunun ödenmesi için polis de destek verecek

26 Nisan 2013 Cuma 12:06
Bu haber 185 kez okundu

İzmir'de 2012 Eylül ayında öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülen öğretmen Sevilay Durukan’ın 140 bin liralık ev kredisinin ödenmesi için açılan kampanyaya, İl Emniyet Müdürlüğü de destek verecek. Daha önce meslektaşları...

Sevilay öğretmenin ev kredi borcunun ödenmesi için polis de destek verecek
İzmir'de 2012 Eylül ayında öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülen öğretmen Sevilay Durukan’ın 140 bin liralık ev kredisinin ödenmesi için açılan kampanyaya, İl Emniyet Müdürlüğü de destek verecek. Daha önce meslektaşları tarafından başlatılan kampanyada 39 bin lira toplanırrken son olarak 140 bin liralık kredi için İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay devreye girdi. Eşi de öğretmen olan Bilkay, "Sevilay öğretmenimiz eğitim şehididir. Bankaya olan kredi borcunun kapanması için biz de gerekli desteği vereceğiz." dedi.

Ayrıca emniyet müdürleri eşleri tarafından kurulan ve başkanlığını eşi Zeynep Bilkay'ın yaptığı, Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği İzmir Şubesi'nin de çok sayıda polis çocuğuna burs verdiğini hatırlatan Bilkay, "Polis çocukları dışındaki öğrencilere, prosedür gereği burs veremiyor. Biz de Sevilay öğretmenimizin bizlere bıraktığı iki yavrusuna eğitim bursu vermek için çeşitli kurumlarla görüşeceğiz." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x