Silvanlı miniklerden Kutlu Doğum programı

26 Nisan 2013 Cuma 11:47
Bu haber 64 kez okundu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel İhsan Arslan Koleji öğrencileri Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında bir program yaptı. Okulun anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı "Yetim kız" gösterisinde izleyenler...

Silvanlı miniklerden Kutlu Doğum programı
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel İhsan Arslan Koleji öğrencileri Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında bir program yaptı. Okulun anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı "Yetim kız" gösterisinde izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı. Hz. Muhammed'in (sav) doğumu esnasında yıldızlardaki hareketliliği anlatan skeç ise ayakta alkışlandı.

Programa Silvan Kaymakamı Yunus Sezer’in yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Okulun 300 kişilik konferans salonunu dolduran veliler, anasınıfından 8. sınıfa kadar çeşitli sınıflardaki öğrenciler etkinliklerle Hz. Muhammed'in (sav) Kutlu Doğumu'nu andı.
Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, programı çok başarılı bulduğunu belirterek, “Öğrencileri bu şekilde hazırlayan öğretmen ve idarecileri tebrik ederim." dedi. Okul Müdürü Cem Bektaş ise "Alemlere rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi'nin böyle minik ağızlar ve tertemiz yürekler tarafından anılması bizleri duygulandırdı. Verdiğimiz eğitimin meyvelerini bu şekilde gördüğümüz için Allah'a şükrediyoruz. Vesile olan öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyor, teşriflerinden ötürü sayın Kaymakamımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x