Akit çalışanları İstanbul Barosu'nu protesto etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 145 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Akit gazetesi yayın kurulu üyeleri, İstanbul Barosu'nun yaptığı olağanüstü genel kurul

Akit çalışanları İstanbul Barosu'nu protesto etti
İSTANBUL (CİHAN)- Akit gazetesi yayın kurulu üyeleri, İstanbul Barosu'nun yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısı sırasında saldırıya uğrayan muhabirleri Mehmet Özmen için baro önüne siyah çelenk bıraktı. Konuşla ilgili açıklama yapan Akit gazetesinin İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, baroyu kınadıklarını vurguladı.

Haliç Kongre Merkezi'nde dün düzenlenen İstanbul Barosu Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Akit gazetesi muhabiri Mehmet Özmen, konukların ve bazı avukatların saldırısına maruz kalmıştı.

Akit gazetesi yayın kurulu üyeleri de muhabirlerine yapılan bu saldırıyı protesto etmek amacıyla İstanbul Barosu'nun Beyoğlu'ndaki binası önüne siyah çelenk bıraktı. ‘Silivri’de hak arıyorlar, kongrede gazeteci dövüyorlar’ yazılı pankart ve döviz taşıyan grup ‘İşgalci baro hesap verecek’ sloganları attı.

Baronun bir kamu kuruluşu olduğunu belirten Mustafa Karahasanoğlu, “Bu kamu kuruluşu bir gazeteciyi linç etmiştir. Hukuku savunmakla mükellef baro, Avukatlar Kanunu'nun 97. maddesini ihlal ederek, yaptığı işgali devam ettirmektedir. Adalet Bakanlığı’nı bu konuda müdahil olmaya davet ediyoruz. Silivri’de terörle yargılananları gazeteci adı altında savunan Baro, dün sadece resim çekmek üzere kürsüde bulunan Gazeteci Mehmet Özmen’i yumruklamış ve ‘dışarı’ sloganları ile yuhalamıştır.” ifadelerini kullandı.

Eylemciler yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x