Kaybolan balıkçı kadını 29 kişilik dalgıç ekibi arıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 114 kez okundu

ÇORUM (CİHAN)- Çorum'un İskilip ilçesi Obruk Barajı'nda teknenin alabora olması sonucunda kaybolan balıkçı

Kaybolan balıkçı kadını 29 kişilik dalgıç ekibi arıyor
ÇORUM (CİHAN)- Çorum'un İskilip ilçesi Obruk Barajı'nda teknenin alabora olması sonucunda kaybolan balıkçı kadını arama çalışmalarına 15 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri de katıldı. Samsun'dan katılan dalgıç polis ekipleri ile toplam 29 kişilik dalgıç ekipleri Meryem İpek'i arama çalışmalarını sürdürüyor. Suyun bulanık olmasının da arama çalışmalarını engellediği barajın kapaklarının açılarak arama çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

        Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürü Elvan Kaya ise arama çalışmalarını bizzat yürütürken çalışmaların 29 kişilik ekip tarafından yapıldığını belirtti. Baraj kapaklarının açıldığını belirten Kaya, suyun bulanık olması nedeniyle zorlandıklarını kaydetti. Profesyonel ekiplerle en kısa sürede Meryem İpek'e ulaşacaklarını aktaran Kaya, arama çalışmaları tamamlanana kadar olay yerinde olacağını söyledi. Bu arada köylüler arama çalışmaları yürüten ekiplere yardım ediyor.

         OLAY
        Obruk Barajı'nda balık avlamak için baraja attıkları ağları toplamak için açılan Kazım İpek (42) ve eşi Meryem İpek'in (33) teknesi fırtınanın çıkması ile alabora oldu.

        Karaburun köyünde ikamet eden ve 3 çocuk sahibi olan İpek çifti, üzerlerinde bulunan balıkçı elbiselerinin de etkisi ile akıntıya kapıldı. Kazım İpek, yüzerek kıyıya çıkarken Meryem İpek ise barajda kaybolmuştu. Olayın Jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirilmesi üzerine kaybolan Meryem İpek'i arama çalışması başlatılmıştı. 2 gündür süren arama çalışmaları devam ediyor.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x