Hava bugün nasıl olacak ?

29 Ekim 2015 Perşembe 09:14
Bu haber 878 kez okundu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Elazığ, Bingöl, Ağrı, Iğdır ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı...

Hava bugün nasıl olacak ?
Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Elazığ, Bingöl, Ağrı, Iğdır ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde batı bölgelerin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu 14
İstanbul: Parçalı bulutlu 18
İzmir: Az bulutlu ve açık 20
Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu 27
Antalya: Az bulutlu ve açık 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 16
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
Erzurum: Çok bulutlu 10
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x